Havrda

SERVIS - PRODEJ - LEASING

Restaurační pokladny


Sharp XE-A212
Sharp XE-A212
Displej obsluhy
TypLED, numerický
Počet znaků2 x 16
Displej zákazníka
TypLED, numerický
Počet znaků7
Tiskárna
TypAlfanumerická termotiskárna
Šířka role mm57
Rychlost tisku10ř/s.
LogoGrafické nebo textové
Paměť
Položky zboží PLU / EAN1200
Počet skupin16
Počet pokladních15
Zvláštní výbava
ZásuvkaJako příslušenství
Technická data
Okolní teplota0°C až 40°C
Rozměry (š. x hl. x v.)421 x 429 x 297 mm
Váha12,7 kg
Napájení230V, 50Hz
Spotřeba (v provozu)49W
Spotřeba (v klidu)9W

Podrobný popis:


Rychlá alfanumerická tiskárna
Pokladna najde své uplatnění všude tam, kde je požadován také tisk názvu, případně kategorie zboží. Rychlá tiskárna umožňuje vytisknout až 24 alfanumerických znaků na kontrolní pásku nebo na pokladní lístek. Dostáváte tak informace o názvu zboží, provedené funkci, jménu pokladníka, celkovém prodeji, ....


Moderní a reprezentativní vzhled
XE-A212 má elegantní kompaktní schránku s moderním vzhledem. Plochá klávesnice je navržena pro efektivní používání s menším sortimentem zboží - na klávesnici lze naprogramovat 70 tlačítek přímých PLU. Displej pro zákazníka se dá nastavit do různých výšek a směrů.


Vybavení
6 tlačítek skupin zboží neboli oddělení (max. 50)
Do každého oddělení může být naprogramována daň, oddělením mohou být přiřazeny pevné jednotkové ceny, lze zadávat kladné i záporné položky, tlačítka oddělení mohou sloužit jako SICS (po stisku tlačítka oddělení se objeví cena a automaticky vyjede stvrzenka) nebo SIF (po stisku tohoto oddělení se ukončí prodej). Oddělení sledují druh zboží, množství, rozložení prodeje po prodejně (po regálech, pultech) apod. Délka názvu oddělení je 16 znaků.


210 nebo 1200 PLU
Pokladna disponuje až 1200 nepřímými PLU. Po zadání PLU pokladna automaticky zobrazí a vytiskne cenu a název zboží bez nutnosti zadávat cenu a oddělení. Tím se zmenšuje pravděpodobnost zadání chybné ceny, manipulace je snazší i doba obsluhy zákazníka se zkrátí. Je možné definovat otevřená PLU - pododdělení zboží. Délka názvu PLU je 16 znaků.


4 daňové sazby
Pokladna provádí až 4 druhy zdanění, což umožňuje okamžitý a přesný výpočet daně. Daň je předem naprogramována a při registraci se automaticky vypočítává. Výtisk daně na stvrzenku se buď provádí automaticky, nebo je možné o výtisk daně 'požádat' pokladnu ručně pro každou stvrzenku zvlášť.


Procentní tlačítka
Pomocí procentních tlačítek je možno provádět procentuální slevy nebo přirážky k ceně prodávaného zboží.


Tlačítka CR, CH a EX
Pomocí těchto tlačítek lze provádět platbu na úvěr (kredit), šekem nebo platbu cizí měnou. Lze kombinovat způsoby platby (např. část 'šekem' neboli stravovacími kupóny a zbytek v hotovosti.)


Každému hostovi může pokladna vést úplný účet - funkce GLU
Umožňuje vedení otevřených účtů hostům (maximálně 50 účtů, každý maximálně 50 položek), všechny položky účtů si ukládá do paměti. Při uzavření účtu je možno vypsat všechny položky tohoto účtu včetně celkové částky. Do účtu lze samozřejmě doplňovat další položky. Účty nelze rozdělovat ani slučovat.


Volba pokladních pomocí kódu
Zadáním kódu je možno zvolit jednoho z dvaceti pokladníků a tak lépe sledovat jejich prodej.


Elektronický žurnál
Pokladna je vybavena pamětí pro elektronický žurnál ( = kontrolní záznam všech akcí provedených na pokladně). V základním nastavení žurnál pojme 9000 řádků, při zvýšení počtu PLU z 210 na 1200 se počet řádků zmenší na 8000.
Záznamy žurnálu je možné vytisknout nebo stahovat do počítače a tam pro kontrolu ukládat.


Nastavitelný výsuvný displej
Sedmimístný nastavitelný výsuvný displej umožňuje zákazníkovi kontrolu prodeje.


Pokladna je připojitelná k počítači
Lepší zpracování údajů získaných při prodeji umožní připojení pokladny na počítač přes standartní interface RS-232C.